متن سخنرانی علی اصغر حسین زاده فر در نخستین همایش بررسی راهکارهای توسعه شهرستان فریدونکنار که در تاریخ 26 شهریور ماه 1394 در سالن آمفتی تاتر شهید آوینی اردگاه شهید رجایی شهرستان فریدونکنار برگزار گردید.

متنی که تقدیم شما عزیزان خواهد شد چکیده مقاله ایست که بهمراه طرحی توجیهی جهت ارائه به ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی در سفر پیش رو به استان مازندران تقدیم مسئولین محترم شهرستان خواهد شد .

تحت عنوان " فریدونکنار ؛ قابلیت ها وضرورت های تبدیل شدن به منطقه آزاد "

امید که با پیگیری حضرات صاحب منصب این شهرستان مفید به فایده بوده و اثر بخش واقع گردد.

با کسب اجازه از محضر شما آقایان و بانوان ارجمند سخنم را یا این سوال آغاز می کنم که آیا نمی توان فریدونکنار را بعنوان یک منطقه آزاد معرفی نمود؟

آیا نمی شود منطقه آزاد فریدونکنار را با هدف تسهیل صادرات و واردات کالا ایجاد کرد؟

فریدونکنار در شمالی ترین نقطه ایران اسلامی و در جنوب دریای آبسکون که همان دریای خزر می باشد قرار دارد که با وجود داشتن بندری چند منظوره از راه های دریایی با کلیه کشور های حوزه دریای خزر ارتباط داشته و نزدیکترین شهر ساحلی به پایتخت ایران اسلامی می باشد.

ایجاد منطقه آزاد فریدونکنار موجب افزایش درآمد منطقه ای ، محرومیت زدایی ، ایجاد اشتغال پایه و جانبی در سطح منطقه ، تقویت زیرساخت های ارتباطی پایتخت با کشورهای حاشیه دریای خزر و نیز جذب توریست ، لااقل از کشورهای همسایه دریای خزر را بهمراه خواهد داشت.

تکیه گاه اصلی مردم منطقه بر محور کشاورزی است و صید ماهیان و پرندگان مهاجر تنها توانسته است برخی از سفره ها را رنگین نگاه دارد زیرا نهالی به نام صنعت در این شهری که نقطه صفر مرزی هم شناخته شده است اصلا کاشته نشده تا بخواهد قامت آرایی نماید.

شهری با مردمانی فهیم و سخت کوش که در طول سال پذیرای مسافران و مهمانان نوروزی ، مقصد سفر های تابستانی و به دلیل نزدیکی به پایتخت ، مقصد مسافران تعطیلات آخر هفته ای پایتخت نشینان بوده و فرهنگ میهمان نوازی را خوب می داند.

همین مهمان نوازی اوست که آلن فنلاندی روسی تبار را هرساله به فریدونکنار می کشاند تا شاهد مهربانی مردم این خطه کهن با درنای سیبری باشد.

آری فریدونکنار را به خاطر خاویار دریایش می توان شهر مروارید سیاه نامید و به خاطر مهمان نوازی مردمانش با درنای سیبری ، شهر درنای سفید اما آوازه برنجش از چین و کره و ژاپن تا هلند و آلمان و دانمارک و نیز ایالات متحده و استرالیا شنیدنیست.

فریدونکناری که از گذشته دور پس از بارفروش _ بابل _ دومین تراز خراج _ مالیات _طبرستان را به والیان وقت تقدیم می نمود و امروز نیز از تاثیرگذارن اقتصاد استان به شمار می رود کسبه و تجارش اجناس خویش را به علت نبود صنعت تولید در شهرستان ولو صنعت تبدیلی از تهران خریداری نموده و در شهر توزیع می نمایند و به ناچار گران تر از پایتخت

به دلیل اینکه فریدونکنار نزدیک ترین ترین شهر ساحلی به پایتخت می باشد برای تجار و بازرگانان نیز مقرون به صرفه خواهد بود تا به جای هزینه های گزاف در پایتخت با حداقل سرمایه گذاری در این شهر بتوانند از ایجاد بنگاه های اقتصادی خویش بهره های وافر برده و در عوض دست جوان فریدونکناری را گرفته و شغلش را به اندازه وسع خود تامین نمایند که این مهم نیز بار سنگینی را از دوش دولت برمی دارد.

 صنایع سیمان سازی، خودرو سازی ، ساخت لوازم و قطعات خودرو و نیز لوازم خانگی ، صنایع مربوط به مواد غذایی ، حمل و ترانزیت میوه و برنج و ماهی، ایجاد سردخانه و . . . از جمله اموری است که به آبادانی و توسعه همه جانبه این خطه مبارک ختم خواهد شد.

 ساحل شنی و زیبای دریای خزر در فریدونکنار، امام زاده هایی با قدمت های مختلف در سطح شهر و روستاهای فریدونکنار، بندر چند منظوره، پل زیبا و دل انگیز میلاد، وجود جزیره ای که ... ( امروز پارکینگی بیش نیست و در صورت بهره برداری بهینه از آن ، بخش توریسم را به خود معطوف می سازد ) درآمد قابل ملاحظه ای را عاید فریدونکنار می نماید.

 در جنوب و شرق و شمال غرب ایران زمین، مناطق ویژه اقتصادی گوناگونی وجود دارد اما نیازمبرم کشور به ایجاد منطقه آزاد در شمال کشور ملموس بنظر می رسد ولو برای دور زدن تحریم ها که در سالهای اخیر و واگذاری بندر به بخش خصوصی بارها و بارها شاهدش بودیم.

 ما به دلایل زیر فریدونکنار را از هر جهت مناسب این پروژه ملی می دانیم:

 وجود امکانات و تاسیسات بندری و حمل و نقل وترانزیت دریایی از مهمترین امتیازات فریدونکنار است. این شهر از سوی دولت دهم بعنوان نقطه صفر مرزی شناخته شده است. نزدیکترین شهر ساحلی شمال به پایتخت بوده و به نوعی مرکز جغرافیایی استان مازندران به شمار می آید دارای مرغوبترین برنج و خاویار در سطح دنیا بوده و به نوعی بزرگترین قطب تولید مرغوب ترین برنج و خاویار در دنیا می باشد که این مهم تراز اعتبار صادرات کشور را می افزاید.

 دسترسی به نیروی کار مجرب ،متخصص و متعد از طریق مراکز آموزش عالی دایر در این شهرستان و نیز وجود منابع گستره نیروی انسانی کارآمد جویای کار

 این شهر دارای آب و هوای معتدل بوده و نیز به نوعی فریدونکنار شهریست همیشه بهار

نزدیکی به ذخایر نفت و گاز دریای خزر از دیگر امتیازات مهم این شهرستان است.

برخورداری از اکوسیستم منحصر به فرد در نیم رخ شمالی رشته کوه های البرز متشکل از کوه و جنگل و جلگه و رودخانه ای زیبا با شعبات گوناگون برای مشارکت در توسعه اقتصادی بر مبنای توریسم مزیت دیگری را برای این خطه رقم خواهد زد.

دلایل متعدد دیگری نیز بر ضرورت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد که به دلیل ضیغ وقت از آن صرف نظر نموده و بهمراه طرح توجیهی مبسوطی تقدیم حضرات مسئول در شهرستان فریدونکنار خواهد شد.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

 

 

نظرات (0) کلیک ها: 645

از آن‌جایی‌که برخی از ره‌‌‌گم‌کردگان، جسارت به مقام سیّدالشهداء و ولایت می‌کنند و می‌‌گویند حالا یک جنگی 1400 سال پیش اتفاق افتاد! در جواب باید به آنان گفت: که شهید زنده است، پس وصیّت‌نامه او نیز، وصیّتِ الانِ اوست و به نوعی، متنی که نوشته می‌شود وصیّت‌نامه به روز شده شهید مسلم رسولیِ کناریِ کوثری، بلکه تمامی شهداء است.

این متن به مناسبتِ ورود جرعه نوش کوثر ولایت و هم‌رزمان وِی، عابدان مسکینِ حضرتِ شهادت، مبهوتان جلال و مجذوبانِ جمال احدیّت، صاحبان درد و دلدادگان طریقت است. و می‌توان گفت که شهداء را فقط شهداء و امامشان می‌شناسند؛ و هر کس اگر بخواهد خبری از آنان بگیرد باید امام‌شناس شود. تا در نزدِ امام آن‌ها را بشناسد پس راهِ شهادت همیشه باز است چون امامانِ ما هم شهید شدند.

قَدرِ زَر زَرگر شناسد قَدرِ گوهر گوهری

12/05/1394روز تولّد شهید مسلم رسولی کناریِ کوثری

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مَن مَاتَ وَ لَم یُعرَف إمَامُهُ، مَاتَ مَیتَةَ ألجَاهِلَیَّةٍ

امام معصوم علیه‌السّلام می‌فرماید:

« هرکس بمیرد و نشناخته باشد امامش را، مرده است به مرگ جُهّال ».

این‌که ما شهداء را با امام حسین علیه‌السّلام محشور می‌دانیم، پس شهداء قطعاً امام‌شناس بوده‌اند که به مانند مشرب مولایشان شهید شده‌اند و در سرای جاوید نیز این شناخت را کامل‌تر می‌کنند.

حضرت امام خمینی ( رحمة الله علیه ) می‌فرماید:

« شهداء ذخائر الهی در زمین هستند. » و امروز شما می‌بینید که بعد از 27 سال از اتمام جنگ آن زنده و زنده‌دلان واقعی که خداوند در وصفشان فرموده: « وَ لَا تَحسَبَنَّ ألَّذینَ قُتِلُوا بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون » ‌به مانند روزگار 8 سال دفاع مقدّس به ندای رهبر عظیم‌الشأن خود حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله لبّیک گفته و همان‌طور که خود را در جنگ برای این مرز‌ و ‌بوم و تجلّی ولایت آن زمان حضرت امام خمینی ( رحمة الله علیه ) فدایی ساختند و از خود گذشتند و به یار رسیدند، امروز هم خود را فدایی و پیش‌مرگ مقام معظّم رهبری در این بهبوهه‌یِ از گیر ‌و ‌دار دنیا ساختند همان ندایی که رهبر ما حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله فرمودند: « اگر آمریکا راه جنگ را در پیش بگیرد بداند که واقعه صلح امام حسن علیه‌السّلام تکرار نخواهد شد بلکه حادثة کربلا اتّفاق خواهد افتاد که بفرموده حضرت امام راحل: ( ملّت ما ملّت شهادت است ) ».

 

حضرت علّامه ذوالفنون حسن حسن‌زاده‌آملی روحی‌فداه می‌فرماید:

 

« به مَثَل، اگر همانند قرآن کتابی در شهادت نازل بشود، سورة فاتحه آن کتابِ شهادت، شهادتِ جناب سیّدالشهداء علیه‌السّلام است. »

 

و حضرت علّامه حسن‌زاده آملی در جایی دیگر می‌فرمایند:

 

« من هر وقت عکس شهدا و یا مزارشان را می‌بینم، می‌گویم: السّلام علیک یا اولیاء الله »

 

پس شهیدان به تبعیت از امامِ خود جناب سیّدالشهداء علیه‌السّلام درآمده‌اند و می‌توان در وصف ایشان گفت: شهیدان عین حضور و شهودند. امّا آیا شهداء برای ما نسل بجا مانده فقط چند متر خاک و چند صباحی آرامش به ارمغان داشته‌اند؟ در پاسخ باید گفت: نه. وقتی به شهرها و روستاهایِ مختلف در جای‌ جای این سرزمین عزیز که معطّر به عِطرِ شهیدی است که مظهر اسم رضای خداوندی است بنام « الشّمس الشّموس السلطان ابالحسن علیّ‌ بن ‌موسی ‌الرّضا » است سفر کنید، در ورودیِ هر شهر یا روستا با بدرقه‌ی عکس شهداء و این جمله که: به شهر ( یا روستای ) شهیدپرور ... خوش آمدید روبرو می‌شوید. اگر به این جمله دقت کنید می‌نویسند - شهیدپرور- و هیچ قید زمانی برای آن مطرح نشده‌است. مثلاً نگفته – شهیدداده یا شهیدپرورانده - پس امروز هم همین شهر و روستاها مهدِ شهدایی دیگر خواهد بود چنان‌که چنین نیز هست و مدافعان‌حرم و مرزبانان و نیروهایی داخلی شهید می‌شوند. به تعبیر واقعی امروز هم راه شهادت باز است و همین شهداء دستگیرمان خواهند بود. بیایید قنبرِ دینِ خدا باشیم و باید قنبرِ ولایت بود و خود را فدایی ولایت و رهبری کرد.

 

وقتی اسم از شهید برده می‌شود عکس کبوتری خونین بال در ذهن می‌آید. طبعِ کبوتری که رام شده‌است این است که اگر او را بجای دوری ببرید او راهِ بازگشت به خانه را پیدا می‌کند و به منزلش بر می‌گردد. و این بار کبوترِ شهیدِ ما به خطّه مبارکه برمی‌گردد.

 

تقدیم به شهید مسلم رسولی کناری کوثری

 

« السّلام علیک یا ولیّ‌الله »

 

سلام بر تو ای ولیِّ خدا،

 

سلام بر تو و هدفِ تو در ترکِ جان برایِ هدفت،

 

سلام به شرف و قسم تو، برای دستگیری و شفاعت‌خواهیت،

 

سلام بر تو ای مسلم، ای تجلّی‌دهنده اسم سلام خدا بر روی زمین،

 

سلام بر تو برای بازگشت به خانه به منظورِ لبّیک گفتن به رهبرت،

 

سلامی به بزرگی شهادت و پایداری در راهت، ای مسلم، ای تسلیم امر رهبر،

 

 

 

 

ولایت رهبری

 

برگشته کبوتری در این زمان بـــــــــــــــــرای بیداری

 

جلوه‌ تازه کند ز کربلا و خــــــــــــــــــــود علمداری

 

سر سپرده ولایتِ علی و این زمان رهبــــــــــــــــــری

 

تشویق کند بـــــــــــــــــه هموطن، ولایت و دینداری

 

که مشوید غرّه به صاحبان فــــــــــــــــــنا و دغلکاری

 

همان دیــــــــــــــــــــوان روزگار و شیاطین درباری

 

بیا ای دوســـــــــــــــــــت باش به فکر حضرت باری

 

که در این روز ضلال بِکُنَدَت به تـــــــــــــــــــو یاری

 

ســــــــخن کــــــــــــــــوته امّا دل بُوَد پُر از معانی

 

که منم فداییِ رهبر شهید مسلم رسولی کناری کوثــــری

 

و السّلام علیکم و رحمة الله و برکاتة

 

 

به نام آن‌که هستیم از اوست

 

وصیت نامه شهید مسلم رسولی

 

إِنْ أَحْسَنتُمْ أَحْسَنتُمْ لأَنفُسِکمْ وَ إِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا ( سوره مبارکه اسراء، آيه شریفه 7 )

 

اگر نيكي كرديد، به خود نيكي کردید؛ و اگر بدي كرديد به خودتان می‌رسد.

 

به قدر طاقتتان به عذاب جهنم گناه کنید. ( حضرت علی (ع) )

 

با درود سلام و سپاس خدایی را که به جهان هستی داده و به یاد مهدی (عج) یگانه منجی عالم بشریت و با درود و سلام بر امام امت و به امید سلامتی آن تا ظهور حضرت قائم (عج).

 

سلام و درود بر آنان‌که بر عقیده و ایمان خویش تا پای جان ایستادند و از بذل جان دریغ نورزیدند و بدین وسیله دِین خود را به اسلام و قرآن و اولیاء خدا ادا نمودند و سرافراز و سربلند از امتحانات الهی بیرون آمدند و با درود به ارواح طیبه شهدا به خصوص شهدای شهرمان.

 

در آستانه ضربت خوردن حضرت علی (ع) در ماه مبارک رمضان هستیم زمانی که محراب کوفه به خود لرزید و علی (ع) در خون خود می‌غلطید . خونی پر جوش و خروش که چهره او را شکوه خاصی بخشید. فرشتگان در اضطراب که استوانه‌های هدایت فرو ریخت و مردم گریان که عدالت به شهادت رسید؛ و یگانه سنگر مظلومان و محرومان از بین رفت. تاریخ در انتظار بازتاب ضربت پسر ملجم در روح ابرمرد خویش است. که در این فراز حساس زندگی چه می‌کند، چه می‌گوید و آنکه تا کنون در انتظار چنین سرنوشتی بود ، اکنون که شاهد مقصود را در آغوش کشید چگونه است که ناگاه لبهای علی (ع) حرکت کرد، چه گفت؟ لابد از درد نالید، نه کلمه‌‌ای گفت که تاریخ کهن در قاموس زندگی به خود ندیده است

 

« فُزتُ وَ ربِّ الکعبه »

 

بله علی (ع) چنین گفت، علی (ع) شهادت را رستگاری می داند پس ای آنانکه فرزند مسلمان هستید و از اسلام بدوررید چرا خویش را در مقابل نفس امّاره عاجز می بینید و مایوس از بازگشت به سوی خدا که خود بزرگترین گناهان است. در حالیکه می دانید در راه باطل و سیاهی گام بر میدارید ولی باز گستاخانه از حریم اسلام و قرآن دوری می نمایید.بدون وحشت از فردایی که باید درمقابل شهدا بازگو باشید شهدایی که در کردستان جگرشان را کباب میکردند و در خیابانهای شهر میفروختند شهدایی که دست و پاهایشان را به چهار ماشین می بستند و در آنِ واحد در خلاف جهت هم حرکت می کردند ، بیایید برگردید بیایید از آنهایی که فرق مبارک علی (ع) را در محراب عبادت شکافتند تنفر جوییم، بیایید تنفر جوییم از آنانی که امام حسن (ع) را جگر پاره کردند و امام حسین (ع) را سر بریدند و سرش را به نیزه آویختند.

 

خدا شاهد است برای ما مسلمین ننگ است که دست علمدار حسین (ع) را از تن جدا کنند و چشمان مبارکش را هدف تیر دشمنان سیه دل قرار دهند ولی ما با این دستهایمان دنبال حرام و گناه برویم و با این چشمهایمان عصیان کنیم و حرام خدا را حلال گردانیم. ننگ است برای ما مسلمین که حنجره حضرت علی اصغر هدف تیر هرمله قرار گیرد و ما با این حنجره فریاد شیطانی بلند کنیم و دستمان را در دست هرمله های زمان بگذاریم و طرح دوستی با آنان ببندیم. ننگ است برایمان که اعضا و جوارح مردان خدا قطعه قطعه گردد و ما با اعمال زشتمان بدون آنکه بیندیشیم که خدای عادل از رگ گردن به ما نزدیکتر است و ناظر بر اعمال ماست مشغول باشیم. چرا به خود مغرور شدیم در حالی که مالک هیچ چیز خود نیستیم و اوست مالک مطلق . اگر بخواهد میگیرد امّا او رحمان و رحیم است. فراموش نکنیم که حافظ اسلام خداست و مائیم که باید به داد مسلمانان مظلوم برسیم.

 

تقاضا دارم از شما با فاسدانی که کثافت از سر و رویشان می بارد از آنها کناره بگیرید و دوستی های غیر خدایی را قطع کنید.

 

و ای آنانی که تمام فکر و ذکرتان خوردن و خوابیدن است و دائم نق می زنید و ای آنانی که با اعمال زشت تان جوانان را بدبخت می کنید و خانواده ها را از هم جدا می کنید و ای آنانی که حیوانیت شما بر انسانیت تان غلبه کرده بیایید لحظه ای فکر کنید و به یاد مرگ باشید آیا خدا را نمی شناسید آیا نمی دانید که باید بمیرید و دوباره زنده خواهید شد؟ آیا عذاب جهنم را می دانید که وجود دارد؟ آیا بدون تقوا داشتن و پاک بودن ارزش دارید؟ بیایید خداوند را فراموش نکنید. تا کی می خواهید گناه کنید و خوش بگذرانید؟ شرم نمی کنید و توبه نمی نمائید؟ علی (ع)با آن همه تقوا و عصمت چنان گریه و زاری می کرد که از هوش می رفت. امام سجاد (ع) از سجده طولانی خود امیدوار نبود و از خوف خدا می ترسید ولی ما نه تنها استغفار نمی کنیم بلکه گناهان مان بیشتر می شود.

 

امت مسلمان آنانی که می خواهند به نحوی به اسلام و قرآن خیانت کنند نابودشان کنید و به آنها مجال حرکتهای خلاف اسلام را ندهید. پدران و مادران مواظب فرزندانتان باشید. فرزندان نیکو بار بیاورید و نگذارید دنبال فساد و گناه بروند.

 

جوانان شهر مواظب باشید که خلاف نکنید و خودتان را اصلاح نمایید . وگرنه به خشم امت حزب الله دچار خواهید شد. گذشته تان را فراموش کنید و از خداوند درخواست استغفار نمایید. که خداوند کریم است و رحیم. توبه نمایید که خداوند بخشنده است. توبه ای واقعی توبه ای چنان توبه فضیل.

 

و حال سخنی با مادرم!

 

مادرم سلام گرم مرا که از اعماق وجودی شرمنده از جبران نکردن زحمات فراوانی که برای من کشیدی بپذیر. به خدا شرمنده‌ام از اینکه حرفهایت را کم گوش می‌ کردم و قدرت را نمی دانستم. مادر دوستت دارم چون مرا خوب بار آوردی و راه اسلام را به من نشان دادی و مرا تشویق به خواندن نماز و روزه و گرفتن روزه مینمودی.

 

دوستت دارم چون بعد از فوت پدر همه سختی های زندگی را برای فرزندانت تحمل کردی و سعی میکردی آنها را درستکار بار بیاوری.

 

مادر میدانم که از دست دادن فرزند سخت است ولی تو باید مقاوم باشی همچنانکه با از دست دادن پدرم و خواهرم مقاومت کردی.

 

دلم می خواهد اگر مرا غسل می دهند همچنان که خواهرم را غسل دادی مرا نیز با دست های مهربانت غسل دهی تا کوردلان بفهمند که مادران ما استقامت حضرت زینب (س) را دارند.

 

تقاضایی از تو مادر عزیز دارم هر گاه بر سر مزارم می آیی از خداوند بزرگ تقاضای بخشش گناهانم را بکنی و از خدا بخواه که تن ضعیف پسرت طاقت عذاب سخت را ندارد. از تقاضایم تعجب نکن چون می‌دانی که خیلی گناه کردم و از تو خواستم که شاید سوز دل مادر داغ دیده و رنج دیده‌ای چون تو عذابم را کم کند.

 

مادرم دلم می خواهد خیلی چیزها برایت بنویسم ولی زبانم نسبت به مهربانیت الکن است.

 

سخنی با برادرانم:

 

از همه شما برای زحماتی که برایم کشیدید متشکرم. تقاضایی که از شما دارم این است که خدا را فراموش نکنید، نماز را حتماً بخوانید. از فاسدان کناره گیری کنید. و تا آنجایی که می شود برای آمرزش گناهانم دعا کنید.

 

سخنی با خواهرانم:

 

خواهر بزرگم از تو می خواهم همچنان صبر داشته باشی و امیدوار به بازگشت پسرعمو محمود و پسردایی محمدرضا باشی. از خواهران دیگرم تقاضا دارم که زندگی زینبواری در پیش گیرند و در مراسم تشییع من شیون نکنید تا آنانی که منتظر گریه های شمایند خوشحال نشوند.

 

خیلی دوست داشتم مرا در کنار پدرم دفن کنید ولی اگر نشد در کنار خواهرم و اگر هم نمی شود در کنار قاسم میرزا بابائیان دفن کنید. دوست دارم در مراسم هفت من 5 بار دعای «امّ یُجیب »را به نیت آمرزش گناهانم بخوانید.

 

همچنین حتماً این شعر را از شهید قاسم میرزابابائیان بخوانید نام این شعر بسیجی است و ابتدایش این می باشد.

 

من

همچو بوذر یا به همچون مالک اشتر ستانم

یاوران را همنوا شبها به اشک و لابه دل

مغرفت را بر گناه هم چو حُر نام آور ستانم

 

سر آخر از شما تمامی امت حزب الله تقاضا دارم که مرا ببخشید چون می ترسم که اگر شما مرا نبخشید به عذاب جهنم مبتلا شوم. دعا کنید که من به عنوان شهید در نزد خدا محسوب شوم چون خودم را لایق شهید شدن نمی دانم.

 

در آخر دعای همیشگی را فراموش نکنید

 

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

محل نوشتن چادری مستقر در گردان

 

19 رمضان 1406 برابر با 8/3/1365 مسلم رسولی کناری کوثری

 

 

نظرات (0) کلیک ها: 696

کارشناس ارشد حقوق خصوصی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت در حمایت از جانباز کرمانی، خواستار رعایت نزاکت برخی از نمایندگان مجلس در صحبت‌های‌شان شد .

 بصیر، علی اصغر حسین‌زاده‌فر در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، با اشاره به یک بام و دوهوایی دولت در برخورد با متخلفان، اظهار داشت: اجرای قانون باید از سوی دولت برابر با عدالت باشد و با موضوعات مشابه به یک شکل برخورد کند.

 وی با اشاره به اینکه حمایت از علی شریعتی و عدم حمایت از جانباز کرمانی، نشان‌دهنده یک بام و دوهوایی دولت است، اذعان داشت: کار استاندار و دلجویی از مطهری عملی شایسته بود اما قطعا این عمل باید در خصوص جانباز کرمانی نیز صورت می‌پذیرفت که با عملکرد ضعیف دولت روبه رو شد.

 دانشجوی دکترای مدیریت DBA این حرکت دولت را نقض آزادی بیان دانست و گفت: آزادی بیان در چارچوب قانون تعریف می‌شود و باید با نزاکت و حرمت همراه باشد.

 حسین‌زاده‌فر افزود: هر مسئولی با هر سلیقه و جناحی در محدوده آزادی بیان حق بازگویی نقد خود را دارد و نقدپذیری ضلعی از بدنه شخصیتی یک مسئول به شمار می آید.

 وی با اشاره به اینکه مسئولان باید تحمل شنیدن سخنان مخالف خود را داشته باشند و این‌طور نباشد که اگر جانبازی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد هیچ اتفاقی نیفتد و اگر شخصی مانند مطهری همسو با دولت است چنین برخوردی صورت بپذیرد.

 این کارشناس حقوق خاطرنشان کرد: دوبت باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد و و این‌طور نباشد که هرکس مخالف سیاست‌های آنها است انگ بی‌سوادی بخورد و اگر با آنها همسو و هم‌عقیده بود در صورت ایجاد تنش از او حمایت کند.

 حسین‌زاده‌فر در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر ارزیابی شما از توهین مطهری به امام‌جمعه فارس، گفت: توهین بسیار زشت است و اگر شخصی که مهر نمایندگی مجلس بر پیشانی دارد این کار را انجام دهد بسیار بدتر است و مطهری با این توهین وجهه خود را زیر سوال برد.

 وی در پایان با بیان اینکه با هر نوع پرخاشگری از هر فردی مخالفیم، اظهار داشت: نمایندگان مجلس باید نزاکت را در صحبت‌های‌شان رعایت کنند و با اصول شناخته شده و ارزش‌های جامعه به نقد مسائل مختلف احترام بگذاریم.

 

منبع :http://www.basirnews.ir

 

 

 

 

نظرات (0) کلیک ها: 697

سلام بر شما مردان مرد لشکر حضرت روح الله

درود بر شما کبوتران پر شکسته حریم حرم سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع)

نمی دانم چه شده است که عظم دیار خویش کرده اید شمایی که به دیدگان گنهکار ما سر بر خشت صحرا نهادید و گمنام اید و اما از منظر ملائک درگاه حضرت معبود هر شب در دل صحرا سر بر زانوی ارباب بی کفن خود می گذاشتید.

نمی دانم کدامین گناه ما ، شما را اینگونه سراسیمه به سوی مان پرواز داده که به یک باره 175 نفره سر از خاک برداشته و عظم وطن کردید.

و باز هم نمی دانم چرا شما را شهر به شهر می گردانند ؟ شاید می خواهند دل زنگار گرفته شهر را معطر به عطر مسیحایی شما گردانند.

اما ای کاش ...

ای کاش شما را در فریدونکنار تشییع نکنند!

اگر هم می خواهند شما را در شهر فریدونکنار تشییع کنند لااقل شما را از کنار مزار مظلوم 5 شهید مظلوم تر شده و گمانم تر مانده مدفون در این شهر تشییع نکنند.

و اگر هم تششیع کردند و چاره ای نبود لااقل شما چشمان خود را ببندید تا مظلومیت 5 شهید گمنام غریب مانده در دیارم را نبینید.

روزگاری 5 شهید که فقط گمنام بودند روی دوش مردمان شهرم با شکوه هر چه تمام تر تشییع شدند. روستا به روستا بر روی دوش مردان و زنان شهرم گشتند و فضا را معطر به عطر حضور خویش نمودند. حتی وقتی در مراسم یادواره هم قطاران خویش حاضر شدند چنان مجد و عظمت و شکوه و معنویتی بر آن بخشیدند که نه در یادواره های قبل از آن و نه در یادواره های بعد از تکرار نشد.

اما عده ای پز آن را دادند که ما آورده ایم 

عده ای پز دادیم چه تشییع با شکوهی

عده ای گفتند عجب یادواره ای شد

اما تا کارشان تمام شد شهدا را در گوشه ای مصلای شهرم به خاک سپردند و خود را به خواب

15 سال از آن روز می گذرد و شهدایی که غریب بودند و گمنام از بد حادثه غریبتر شدند و گمنام تر

هفت روز هفته فقط یک روز اجازه زیارت مزارشان را داریم آن هم نه به خاطر خودشان بلکه به خاطر ورود به مصلای شهر.

آنانی که شهدا را به خاک سپردند و خود را به خواب زدند حتی نتوانستند ضریحی برای شهدا ترسیم کنند.

ای کاش آقایانی که گوش فلک را کر کردند که این شهدای گمنام را ما آورده ایم یک بار همت می کردند و ....

ای کاش فقط همان پنج قبر کوچک بود نه اینکه با " نی " ضریحی بسازند که شرمندگی شان را در قبال شهدا بیشتر نماید.

نمی دانم چرا سردار باقرزاده عزیز این بزرگ مردی که هنوز حال و هوای دهه ی شصت را در خود زنده نگه داشته است برای یک بار هم که شده چرا به زیارت این شهدای گمنام تر مانده سری نمی زند تا بداند که در آن زمان چه وعده هایی شنید و اکنون پس از 15 سال چه صحنه ای خواهد دید.

اما 

.

.

.

شهدای گمنام شما را به جان مادرتان زهرا (س) برای ما دعا کنید.

مردم شهرم شما را عاشقانه بر دوش می گیرند و تابوت تان را می بوسند و خویشتن خویش را به عطر حضورتان معطر می نمایند اما حیف که مدعیان شهرم ...

نکند وقتی گمنام تر شدن هم قطاران خویش را دید از ما روی برگردانید.

نکند وقتی بقیع پنج شهید گمنام شهرم را ببینید مردم ما را نفرین کنید

نکند وقتی سر سفره ی کرامت اربابمان حسین بن علی (ع) نشستید شکایتمان را برای اربابمان ببرید و نزد ارباب مان روسیاه ترمان کنید.

فقط دعا کنید که به خویشتن خویش برگردیم و از شهدا برای رسیدن به مطامع دنیوی مان بهره نبریم.

هنوز مردان شهرم بر مزار این غریبان گمنام تر شده دخیل می بندند اما نه بر ضریحی که شایسته شان است بر "نی" هایی که ....

بگذریم...

شنیدم مسلم هم با شما می آید.

مسلم رسولی کناری

بهتر بگویم

مسلم رسولی کوثری

"کوثری " که شهید آوینی در رسای آن فرمود: خوشا به حال بچه های گروه کوثر ، محبت راستینشان به شهید عزیزشان شهید سید علی اصغرربیع نتاج رشته شفاعت است.

" کوثری " که 33 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

شنیدم مسلم رسولی باشماست

مسلمی که در چهارمین کربلای ایران عاشورایی شد و مدال فاطمی بر گردن آویخت.

مسلم جان دیگر نمی دانم چه بنویسم

بغض گلویم را می فشارد و گریه امانم را بریده است

فقط می گویم خوش آمدی

با مهمان هایت خوش آمدی

دمت گرم که با آوردن مهمان های عزیزت می خواهی مهمان نوازی مردمان شهرت را به شهیدان هم قطارت نشان دهی

تو هم خوب میدانی مردان و زنان شهرت چقدر خوب اند اما عده ای و فقط عده ای ...

 

نظرات (0) کلیک ها: 666

آقای سرافراز ریاست محترم سازمان صدا و سیما

خانم ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست

باسلام

در حالی این نامه را برایتان می نویسم که با پخش مستند " زمستان فصل آخر " محصول مشترک سازمان صدا و سیما و سازمان محیط زیست ، قلب میلیون ها شمالی علی الخصوص هزاران نفر از اهالی فهیم فریدونکنار را جریحه دار نموده اید خطه ای که نائب ولی ا... الاعظم آن را خطه مبارک فریدونکنار نامید و شهیدان والامقامش را ستود.

 نمیدانیم چه شده است که صدا و سیما با همکاری سازمان محیط زیست قریب یکسال است که به جان مردم خطه مبارک فریدونکنار افتاده است مردم نجیبی که در سالهای شور و شعور انقلاب آن را قم مازندران نامیدند و در طول هشت سال دفاع مقدس بالغ بر سیصد و پنجاه شهید را تقدیم اسلام و ایران اسلامی نموده است.

 عالیجنابان آیا پرندگان مهاجر فقط به تالابهای فریدونکنار مهاجرت می نمایند یا نه شهرهای دیگر استان مازندران حتی گیلان و گلستان هم مقصد پرندگان مهاجر می باشد که مورد شکار، شکارچیان واقع می گردند اما در این برنامه صرفاً به فریدونکنار و مردمانش پرداخته و توهین هایی که سزاوار سازندگان این برنامه بوده را نثار مردم فهیم فریدونکنار نموده است. مردمی که بی کفایتی برخی از مسئولان امر نزدیک است آنها را به خاک مزلت بنشاند.

 آیا شکار پرندگانی که خدا و پیغمبرش حلال نموده اند فقط مخرب محیط زیست است؟

 آیا ریختن فاضلاب کارخانجات به رودخانه ها و دریا مخرب محیط زیست نیست؟ چرا بر علیه صاحبان این کارخانه ها مستندی تهیه نمی نمایید شاید صاحبان این کارخانجات صاحبان پول و قدرت اند و توان مقابله با آنها را ندارید ؟!!!

 آیا تخریب محیط زیست و ساختن ویلاهای آنچنانی که برای متمولین تهرانی و مدیرانی که برای تفرج خویش چنین میکنند برای محیط زیست زیان آور نیست؟

 چرا خانم ابتکار و آقای سرافراز برای آن مستند نمی سازند شاید شما خود روزی به این ویلاها نیازمندید. مانند مجری همین برنامه که خود در فریدونکنار ویلا دارد و ... .

 از دل جنگل ها، اتوبان ها می گذرد چشم خود را می بندید و مستند نمی سازید.

 با مجوز عالیجنابان به اجنبی اجازه شکار یوزپلنگ داده می شود و با آن عکس می گیرد و در فضای مجازی می نهد چشم خود را می بندید و مستندی نمی سازید؟!

آقازادگان چوب جنگل های شمال را پیش فروش می کنند و شما عالیجنابان چشم خویش را می بندید و مستندی نمی سازید؟!!!

اما مردمی که برای امرار معاش خویش به شکار می پردازند چنین بی رحمانه مورد هتاکی دست نشانده های اشخاصی معلوم قرار می گیرند.!! 

جناب سرافراز چند بار در رسانه ملی اتفاق افتاده که مخاطب به فحش و ناسزای خبرنگار شما پرداخته اما با صدای "بوق" مانع پخش آن شمائید اما در این برنامه چهار بار حرف بدی که یکی از شهروندان ما زده بود به وضوح پخش گردید و هیچ صدای " بوقی" در کار نبود.

خانم ابتکار برا ی یکبار ابتکار به خرج دهید و به این شهر بیائید تا ببینید هزاران قو و پرنده های دیگر توسط اهالی این شهر طیمار می شوند و آب و دانه می خورند.

نکند که از نجابت و سکوت مردم سوء استفاده کنید این سکوت شکستنی است و نجابت مردم در خورشان کسانی است که قابل نجابت باشند و مردم با نانجیبان طور دیگری برخورد می نمایند. هم اکنون از مردم عذرخواهی کنید و کاری نکنید که مردم دست به اقدامی برنند که آن وقت دیگر عذرخواهی شما که هیچ، حتی استعفای شما هم کاری را از پیش نخواهد برد.

مجری مغرض برنامه تنها علت مرغوبیت برنج فریدونکنار را فضله پرندگان مهاجر می داند در حالی که این پرندگان به دیگر تالابهای کشور نیز مهاجرت دارند اما برنج هیچ کجای دنیا به برنج فریدونکنار نمیرسد.

راستی عالیجنابان دوستدار حیوانات و پرندگان و محیط زیست ، دلتان به حال مردمی بسوزد که وقتی پس از 6 ماه برنج حاصل دست رنج شان به بازار می آید عالیجنابان دولت کریمه با برنج های وارداتی کشاورزان زحمت کش را به روز سیاه می نشانند دلتان برای انسانها بسوزد دلسوزی برای احشام پیش کش شما.

مجری نادان برنامه شما می گفت : " شخصی می گوید اگر شکارگاه مرا تخریب کنید خودم را با بنزین می سوزانم = بگذارید او خودش را بسوزاند و ... "

مجری دست آموز شما می گفت : عده ای پشت دادستان مخفی شده اند که امید داریم دادستان محترم با این تهمت و افترا برخود نماید.

جناب سرافراز که مدت کوتاهیست که سکان صدا و سیما را در دست گرفته اید بیائید و همانطور که رئیس سابق صدا و سیما ، خدمت مردم بختیاری رسید و شخصاً عذرخواهی کرد شما هم با حضور در شهرستان فریدونکنار شخصاً از این مردم پوزش بطلبید و اگر نیائید معلوم میشود که اغراض دیگری در خفا نهفته است و مردم تکلیف خود را با شما می دانند.

خانم ابتکار که سکان دار دولت تدبیر در حوزه محیط زیست معرفی شده اید بیائید هم اکنون تدبیر به خرج داده و از مردم شریف فریدونکنار عذرخواهی نمایید.

شما بدون هیچ راه کاری از راه رسیده و می خواهید رزق مردم را قطع کنید بدنبود که اندکی در احوالات کشورهای دیگر مطالعه می کردید و می دیدید که آنها به خاطرحفظ پرندگان به شکارچیان عایدات ماهیانه می دهند تا امرار معاش کنند و به شکار نروند نه اینکه اینگونه با بی احترامی با مردمی که برای این نظام و انقلاب اسلامی آن اینگونه جان فشانی کردند برخورد شود.

ظاهرا منطقه بکر تالابهای فریدونکنار که در آن هم پرندگان طیمار می شوند و عده ای هم به شکار مشغولند فضای مناسبی است برای خرید زمین و ویلاسازی ، شاید مخالفت مالکان این اراضی برای فروش به عده ای پولدار مرفح بی درد برای ساخت ویلا در این منطقه باعث شد تا هزینه ساخت چنین مستندی فراهم گردد بعید نیست با پول می توان هر کاری کرد می توان سر مردم بی گناه را برید حتی آنها که جرات ندارند سریالی برای تخلفات پزشکان بسازند به راحتی می توانند مردم بیچاره و فقط مردم مستضعف را ذبح کنند

بیائید تا دیر نشده از مردم عذرخواهی کنید نجابت مردم حدی دارد.

 

علی اصغر حسین زاده فر

شهروند فریدونکناری

 

نظرات (0) کلیک ها: 719