خداوند بزرگ را سپاسگزارم که در سایه لطف بیکرانش این بار توفیق خدمت گذاری در این عرصه را نصیبم فرموده و خرسندتر اینکه اینکه همکارانی شایسته به ما بخشیده تا با همراهی هم در مسیر خدمت گذاری صادقانه گام برداریم.

موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل، به همراه کارکنان توانا، متعهد و صدیق خود و در سالی که بنا به پیام مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامیمان، سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گرفته، مصمم شده است در جهت ارایه خدمات مشاوره حقوقی و داوری بین المللی و ارتقاءو توسعه منابع انسانی گام بردارد.

 همانگونه که می دانیم رشد و تعالي انسان و پويايي تمدن‌ها رهين بهره‌مندي بشر از تجارب گذشتگان و همچنين تبادل افكار و انديشه‌هاست. از آنجا كه هيچ انساني كامل نبوده و همواره نيازمند دانش و تجربه ديگران است و از طرف ديگر، حس كمال جويي و آرمان خواهي از ويژگي‌هاي ذاتي بشر می باشد، آدمی نيازمند حمايت و اخذ نظرات انسان هاي ديگر جهت انتخاب بهترين راه حل در زندگي است.

 از اين رو، مي توان گفت كه مشورت‌خواهي و مشورت‌دهي قدمتي به اندازه دوران حيات انسان داشته است. امروزه، با گسترش تمدن و افزايش پيچيدگي‌هاي زندگي، نيازهاي مشاوره‌اي نيز پيچيده تر شده و بدنبال آن وظيفه مشورت دهندگان سنگين‌تر و نقش آنها مهم‌تر شده است.

در واقع، آدمي در برهه‌هايي از زندگي خويش با مسائلي از قبيل تصميم‌گيري‌ها و انتخاب‌ها، نياز به تغيير خلق و خوي و رفتار، نياز به بهبود روابط، بحران‌هاي رواني، خانوادگي، حقوقی و اجتماعي رو به رو مي‌گردد كه براي مقابله منطقي با آنها نيازمند حمايت‌هاي مشورتي خاصي مي‌باشد و خدمات مشاوره‌اي - كه با عناوين «خدمات ياوري» و «ياوري حرفه‌اي» نيز از آنها ياد مي‌شود- از جمله خدماتي هستند كه مي‌توانند در اين طور مواقع به افراد کمک شاياني بنمايند.

بنابراين، «خدمات مشاوره ‌حقوقی» مجموعه‌اي از دانستني ها در زمينه‌هاي حقوقی است كه متناسب با نياز مراجعان براي رشد توانمندي هاي انساني، تحليل رواني، آموزش، رفع علائم مشكل، تغيير افكار، احساسات و رفتار، تحليل روابط و تغيير عملكرد شيميايي مغز به كار گرفته مي‌شوند.

مشاوره، رابطه حضوري بين يك فرد متخصص با مراجع (يا مراجعان) است كه طي آن مشاور با استفاده از علم و دانش و مهارت و توانايي هاي خود، به مراجع كمك مي‌كند تا درك و شناخت بهتري از مسائل و موقعيت خود به دست آورد و به مطلوب‌ترين شكل از توانايي، استعداد و امكانات امروز خود بهره گيرد و قادر گردد در مواجهه با پيشامد و مشكلات زندگي به گونه‌اي مناسب و عاقلانه تصميم‌گيري كند. حاصل اين فعاليت نه تنها كمك به فرد مراجع براي رفع مشكلات اوست، بلكه رشد و تعالي شخصي و اجتماعي وي را نيز به همراه خواهد داشت.

بديهي است که در ارائه خدمات مشاوره‌اي، اصولي از قبيل: برقراري ارتباط حسنه و توجه به ارزش انساني مراجع، رازداري و فوريت ارائه خدمات و اثربخش بودن آن بايد رعايت ‌گردد و ارائه دهندگان اين نوع خدمات همگي سعي مي‌كنند که متخلق به صفات فوق‌ گردند.

از جمله اهداف تاسیس موسسه حقوقی و داوری بین المللی مستدل به قرار زیر است:

•         كمك به شهروندان جهت بهبود فرايند تصميم گيريدرست و آگاهانه در زندگی خود

•         ارتقای سطح زندگی در میان شهروندان

•         کاهش آسیب های اجتماعی

•         پیشگیری از بروز و شیوع مسائل و مشکلات ناشی از عدم آگاهی در مورد قوانین و مقررات

•         ارتقای سطح دانش شهروندان و مراجعین

•         حذف رفت و آمدهای غیر ضروری به دیگر بخش های دولتی و غیر دولتی

در همین راستا، از همکاران سخت کوش و متعهد می‌خواهم بر اهمیت موضوع مشتری مداری و ایجاد ارزش برای مشتریان واقف بوده و کسب حداکثری رضایت و اعتماد ذی‌نفعان موسسه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

 

 

 

علی اصغر حسین زاده فر

 

رییس هیات مدیره و مدیر عامل

 

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد