گروه حوزه‎های علمیه: مفسر قرآن کریم در جلسه درس اخلاق با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش‎آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر، گفت: بیانات قاطع رهبری بسیار مسرت‎بخش و دل‎گرم‎کننده بود.
 به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا) آیت الله العظمی جوادی آملی ظهر امروز 9 مهر در درس اخلاق خود که با حضور اعضای انجمن ام اس ایران و قم برگزار شد گفت: انبیای الهی به جای کاشتن، زرع کردند یعنی یک دانه مرده را زنده کردند؛ انبیا و اولیا نه تنها معدن شناس هستند بلکه آنها مرده را زنده می‎کنند.

وی افزود: عالمان دین نیز راه انبیا و ائمه را می‎روند و مردم را زنده می کنند؛ امام علی(ع) فرمودند که امامان معصوم قیم دینی مردم هستند و علما و شاگردان ما نیز راه ما را ادامه می‎دهند.

این مرجع تقلید بیان کرد: جامعه دینی نه شرقی است و نه غربی بلکه جامعه قرآنی است که تنها به دنبال احیای امور الهی است و غدیر تنها یک جشن نیست بلکه یک مراسم الهی است؛ خداوند برخی را در کنار خود قرار می دهد مثل رعایت احترام پدر و مادر و رعایت رحم و اقوام که در کنار نام خود می آورد که این امور لفظی است و برای نشان دادن احترام آنها است.

آیت الله العظمی جوادی آملی عنوان کرد: گاهی اوقات خداوند به واسطه یک عالم جامعه را زنده می کند و به همه حیات ابدی می‎بخشد و هر کس پیامبر را اطاعت کند خدا را اطلاعت کرده است؛ زیرا خود خداوند فرموده است که از رسول تبعیت کنید؛ وجود مبارک پیامبر نیز همین نصب را در خصوص امام علی(ع) به کار برد مگر خداوند نفرمود که اگر کسی من را اطاعت می کند باید از پیامبر تبعیت کند و همین مساله در خصوص امام علی نیز به کار رفته است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد